TEKSTYLIA POD LASER

Z przyjemnością informujemy o zrealizowanym wdrożeniu plotera laserowego DC1830 wyposażonego w podajnik z rolki. Maszyna pozwala na wydajne cięcie materiałów tekstylnych dostarczanych w rolkach do szerokości 1800mm.

Ruchomy stół roboczy wykonany z kratki z drutu stalowego automatycznie przesuwa materiał po wykonanym cięciu, co pozwala na nieprzerwaną prace i brak konieczności częstego zakładania nowych formatek. Cięcie laserowe jest powszechnym sposobem na wycinanie tkanin tj. filc, poliester, jedwab, polar, bawełna, len, koronki, jeans, sztuczna skóra itp. Proces cięcia laserowego jest szybki, a możliwości wycinanych kształtów niemal nieograniczone. Należy podkreślić, że technologia rozkroju materiału poprzez lasery CO2 cieszy się coraz to szerszym zastosowaniem ze względu na zdecydowanie niższy koszt zakupu i obsługi maszyny. Ze względu na brak mechanicznego kontaktu narzędzia z materiałem nie występuje problem kłopotliwego i często energochłonnego trzymania materiału na stole roboczym. Oprogramowanie maszyny przyjmuje wszelkie standardowe formaty plików typu DXF, PLT, HPG, AI, DST oraz pliki CNC, przez co wprowadzanie projektów i obsługa maszyny jest bardzo prosta.

Dostarczona maszyna dodatkowo wyposażona została w oprogramowanie UCANCAM pozwalające na projektowanie oraz automatyczny rozkrój (autonesting) skrócający czas przygotowania pliku technologicznego do kilku minut.