NOWOCZESNY ZAKŁAD PRODUKCYJNY CENTR OBRÓBCZYCH I PLOTERÓW CNC

Maszyny DIGIMA są wytwarzane według najwyższych światowych standardów w specjalistycznym zakładzie produkcyjnym. Konstrukcja jest spawana, odprężana, a następnie obrabiana i montowana w tym samym zakładzie, co pozwala na pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym. Poza nowoczesnym zakładem produkcyjnym DIGIMA posiada nowoczesne centrum badań i rozwoju, zapewniające firmie miejsce w czołówce producentów zaawansowanych ploterów i centr obróbczych CNC.

Plotery frezujące DIGIMA od samego początku cyklu produkcyjnego poddawane są rygorystycznej kontroli jakości. Proces produkcyjny odbywa się w oparciu o normę ISO 9001:2008.

W pierwszej fazie produkcji surowe elementy stalowe poddawane są odprężaniu w celu eliminacji naprężeń wynikłych po procesie produkcji kształtowników stalowych.

Spawane łoże maszyny poddawane jest odprężaniu wibracyjnemu w celu zmniejszenia szczytowych naprężeń resztkowych powstałych po spawaniu. Obróbka ta wykonywana jest w celu eliminacji niepożądanych zjawisk, tj. utrata kształtu i wymiaru oraz pękanie. Proces odprężania monitorowany jest komputerowo. Elementy stalowe i konstrukcja spawana po rygorystycznej kontroli transportowane są do zakładu, gdzie odbywa się obróbka mechaniczna, finalny montaż oraz testy.

Obróbka mechaniczna podzielona jest na dwa etapy: obróbkę zgrubno-przygotowawczą oraz wykańczającą. Obróbka wykańczająca, mającą największy wpływ na dokładność i jakość plotera odbywa się na wielkogabarytowych 5-cio płaszczyznowych centrach obróbczych. Planowanie oraz obróbki wiercenia i gwintowania otworów montażowych pod mocowania podzespołów mechanicznych odbywają się przy jednym bazowaniu. Taki sposób produkcji zapewnia bardzo wysoką powtarzalność i całkowicie eliminuje błędy produkcyjne, a w szczególności błędy ludzkie.

Po zakończonej obróbce mechanicznej odbywa się montaż elementów mechanicznych i elektronicznych.

Podczas montażu dokonywana jest procedura kontroli jakości, która stosowana jest standardowo w procesie produkcyjnym maszyn do obróbki metalu. Do najważniejszych etapów kontroli należą:

Test geometrii
Test dokładności
Test pracą i odbiór końcowy