sklep
SKLEP

Oprogramowanie

ARTCAM EXPRESS

ArtCAM Express jest najszybszym i najłatwiejszym w użyciu narzędziem do zamiany dwuwymiarowych rysunków w grawerowane lub frezowane produkty. Możesz również importować modele 3D ze swoich ulubionych programów do modelowania aby stworzyć dla nich ścieżki narzędzia a następnie obrobić je na swojej maszynie. Program jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze, dlatego w bardzo krótkim czasie pozwoli ci osiągnąć pełną produktywność.
Express jest też świetnym sposobem na poznanie interfejsu i możliwości programów z rodziny ArtCAM, dlatego jeżeli w przyszłości będziesz chciał aktualizować swój program do wyższej wersji, nie będzie to stanowiło problemu. Aby dowiedzieć się więcej o programach z rodziny ArtCAM odwiedź stronę www.artcam.com.
Ponieważ Express używa tych samych technologii modelowania i obróbki co ArtCAM Pro, wielokrotnie nagradzany program firmy Delcam do profesjonalnego modelowania, grawerowania i frezowania 3D, dajemy ci gwarancję jakości.

Narzędzia i Funkcje ArtCAM ExpressArtCAM Express zawiera narzędzia i funkcje pozwalające na tworzenie szerokiego zakresu produktów 2D i 3D.


Proces Projektowania:
Możesz tworzyć unikalne projekty bezpośrednio w ArtCAM Express, projektować na podstawie zaimportowanych bitmap 2D lub zaimportować model 3D z innego pakietu CAD, aby go obrobić. ArtCAM Express importuje najbardziej popularne formaty bitmap i wektorów, w tym bmp, jpeg, tiff, ai, gif, dwg oraz dxf.

Projektowanie 2D i Tworzenie Wektorów

Narzędzia do rysowania dostępne w ArtCAMie pozwalają na tworzenie bardzo szczegółowych i złożonych projektów. Możesz również zaimportować i automatycznie zwektoryzować bitmapę. ArtCAM Express wspiera formaty bitmap JPEG, Tiff, Gif oraz BMP.

Projektowanie 3D I Biblioteka Reliefów

Dzięki Express możesz wybrać projekt z obszernej biblioteki reliefów 3D lub szybko zaimportować swój model 3D. Po zaimportowaniu obiekty można skalować, obracać, tworzyć odbicia lustrzane i symetryczne projekty.

Proces Obróbki:

Funkcje obróbki 2D i 3D w ArtCAMie pozwalają szybko przejść od projektu do gotowego produktu. Używając bazy narzędzi i różnych strategii obróbkowych możesz obliczyć ścieżki narzędzia a następnie zapisać je w formacie jednej z ponad 200 typów maszyn.

Profilowanie 2D Z Mostkami

Możesz wycinać kształty z kompensacją narzędzia na zewnątrz, wewnątrz lub wzdłuż wektorów. Możesz również dodać “Mostki" do profilu aby zapobiec wypadaniu wycinanych kształtów po rozcięciu.

Czyszczenie Powierzchni 2D I Obróbka Kieszeni

Aby szybko obrobić “kieszenie" możesz użyć strategii obróbki Czyszczenia Powierzchni.

Grawerowanie Vbit

Wybierz dwuwymiarowy tekst lub rysunek i szybko stwórz ścieżki grawerujące frezem stożkowym V-Bit.

Obróbka 3D

Idealna do obróbki modeli z biblioteki reliefów lub zaimportowanych modeli 3D, ArtCAM posiada również “Kreatora Obróbki” pomagającego w procesie obróbki.

Kreator Kieszeni I Wsadu

Twórz dekoracyjne wstawki i litery dzięki Automatycznemu Kreatorowi Kieszeni Wsadu.

Baza Narzędzi

Obszerna i dostosowywalna baza narzędzi CNC w ArtCAMie przechowuje wszystkie twoje narzędzia wraz z ich parametrami.

Symulacja Ścieżek Narzędzia

W ArtCAM Express możesz zobaczyć wynik frezowania bezpośrednio na ekranie komputera dzięki trójwymiarowej symulacji obróbki. simulation.

Wsparcie Maszyn CNC

ArtCAM używa konfigurowanego postprocesora który automatycznie zapisuje ścieżki narzędzia w postaci kodu do twojej maszyny.

Projektowanie 2D

Dzięki ArtCAM Express możesz tworzyć unikalne projekty dzięki prostym w użyciu i wydajnym narzędziom do tworzenia wektorów. Możesz również importować rysunki w wielu różnych formatach oraz różnego typu grafikę wektorową. ArtCAM Express może importować większość najbardziej popularnych formatów bitmap oraz wektorów w tym pdf, bmp, jpeg, tiff, gif, eps, lub pliki dwg oraz dxf.

Bitmapy

Używając intuicyjnych funkcji wektoryzowania bitmap w Express możesz zaimportować obrazy 2D w postaci bitmap a następnie automatycznie stworzyć potrzebne wektory. ArtCAM Express wspiera najbardziej powszechne formaty bitmap w tym JPEG, Tiff, Gif, oraz BMP. Do swoich projektów możesz dodać tekst dzięki narzędziom do tworzenia tekstu wektorowego zawartym w programie. Wektory te posłużą do stworzenia ścieżek narzędzia i wyfrezowania twoich projektów.

Praca Z Wektorami

Narzędzia wektorowe ArtCAM Express pozwalają szybko i łatwo tworzyć projekty złożone z grafiki wektorowej, używając do tego predefiniowanych kształtów oraz odręcznie rysowanych krzywych. Edycja Wektorów zapewnia narzędzia niezbędne do modyfikacji oraz naprawiania zaimportowanych wektorów.
Importowanie projektów 3D w ArtCAM Express jest również proste. Express posiada możliwość importu standardowych formatów takich jak ai, eps, dwg oraz dxf. Grafika Rastrowa - Bitmapy, Jpegi, Tiffy i Gify mogą być szybko zamienione w wysokiej jakości grafikę wektorową do późniejszej obróbki maszynowej.

Projekty 3D I Kliparty

ArtCAM Express pozwala na import modeli 3D bezpośrednio do programu. Po zaimportowaniu masz możliwość obracania, tworzenia odbicia lustrzanego oraz skalowania elementów, aby uzyskać żądany efekt. ArtCAM Express ma możliwość pracy z różnymi typami plików 3D wliczając w to 3ds, dxf, obj, 3dm, stl & u3d.

Biblioteka Klipartów 3D ArtCAM

ArtCAM Express posiada w pełni zintegrowaną, rozszerzalną bibliotekę reliefów 3D. Możesz wybierać z ponad 500 reliefów 3D w takich kategoriach jak zwierzęta, ludzie, herby, sport, fale, tekstury i wiele więcej. Możesz łączyć elementy z naszej biblioteki reliefów 3D ze swoimi projektami lub dodawać własne projekty do biblioteki do późniejszego użycia.

Zacznij od pustego modelu bądź dekoracyjnej ramki

Elementy Klipartów 3D można łatwo dodać do modelu ArtCAM Express..

Możesz dodać teksturę symulującą wygląd ręcznego rzeźbienia.

Skaluj, obracaj, pozycjonuj i używaj wzorów z biblioteki dowolną ilość razy.

Profilowanie 2D Z Mostkami

Frezowanie na ploterach i frezarkach CNC często sprowadza się do wycinania elementów lub tekstu z arkusza materiału. Strategia obróbkowa profilowania w Express pozwala to zrobić szybko i efektywnie a do tego daje dodatkowe możliwości. Możesz wybrać miejsce wejścia i wyjścia narzędzia z materiału a przez to poprawić jakość i efektywność ścieżek narzędzia.
Express ma również możliwość dodania do profilu Mostków 2D i 3D (do późniejszego wyłamania) aby przytrzymywały materiał w miejscu podczas obróbki.

Czyszczenie Powierzchni 2D -"Kieszenie"

Strategia obróbki do tworzenia kieszeni i frezowania powierzchni 2D zapewnia szybką obróbkę głębokich kieszeni. Odbywa się to przez zaznaczenie wektorów do obróbki, zdefiniowanie głębokości skrawania oraz parametrów narzędzia, następnie program sam obliczy granice obróbki narzędzia i stworzy ścieżki, po których narzędzie będzie się poruszać. Strategia offset w ArtCAM Express pozwala na szybkie i wydajne obrobienie płaskich powierzchni.

Grawerowanie Vbit

W ArtCAM Express możesz szybko tworzyć napisy i elementy ozdobne rzeźbione wgłąb materiału. Ponadto po stworzeniu ścieżek narzędzia możesz je przesymulować i zobaczyć, jak będzie wyglądał gotowy element.

Obróbka 3D

ArtCAM Express nie wymaga obszernej wiedzy na temat obróbki CNC i jest idealnym pakietem dla mniej doświadczonych użytkowników. Ekonomiczny i łatwy w obsłudze, posiada wbudowany “Kreator Obróbki" który prowadzi użytkownika przez cały proces tworzenia ścieżek narzędzia. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z bardziej zaawansowanych strategii obróbkowych wewnątrz programu i obliczać wiele ścieżek narzędzi a następnie zapisywać je w wielu formatach. ArtCAM Express pokaże rezultat ścieżki narzędzia na ekranie, co pomaga uniknąć błędów podczas rzeczywistej obróbki na maszynie.
- Ustaw materiał, wybierz narzędzie, przesymuluj ścieżkę.
- Obejrzyj wynik obliczonej ścieżki na ekranie w oknie widoku 3D ArtCAM Express

Obrabiaj Zaimportowane Modele 3D

Możliwości obróbki 3D w Express pozwalają na obróbkę plików zapisanych w postaci trójkątów takich jak na przykład STL oraz plików reliefu stworzonych w wyższych wersjach ArtCAM, możesz obliczyć ścieżki narzędzia dla swojego modelu i zapisać je w formacie ponad 200 różnych maszyn. Następnie możesz wykonać swoje projekty na 3osiowych maszynach CNC.
o Twórz trójwymiarowe modele w innych programach do modelowania 3D.
- Zapisz je w formacie trójkątów i zaimportuj do ArtCAM Express.
- Ustaw materiał, wybierz narzędzie i przesymuluj ścieżkę.


Kieszenie i Wsady

Jeżeli chcesz osadzić litery w odpowiadającym im kieszeniom, wstawiać elementy z innego materiału w szyldy i reklamy, Kreator Kieszeni i Wsadu pozwoli ci szybko stworzyć ścieżki narzędzia do wycięcia odpowiadających sobie męskich i żeńskich części zostawiając odpowiednie prześwity, aby części do siebie pasowały.
Możesz wybrać spośród różnych opcji męskich i żeńskich części, wliczając w to Otwory, Stopniowane Otwory, Kieszenie i Stopniowane Kieszenie. Narożniki są automatycznie zaokrąglane aby zapewnić pasowanie części i wyeliminować potrzebę ręcznego wykańczania.

Baza Narzędzi CNC

Rozbudowana i dostosowywalna baza narzędzi CNC ArtCAMa zachowa wszystkie twoje narzędzia z zapisanymi parametrami skrawania. Istniejące w bazie narzędzia przystosowane są do skrawania różnych materiałów. Bazę narzędzi można edytować, dodawać własne narzędzia i usuwać niepotrzebne oraz zmieniać ich parametry.
- Pracuj z naszą obszerną bazą narzędzi lub szybko stwórz własną bazę.

Symulacja Obróbki

Aby pomóc w procesie projektowania i obróbki, ArtCAM Express pozwala na symulowanie ścieżek narzędzia aby zobaczyć, jak będzie wyglądał gotowy element. Możesz zobaczyć kształt elementu po obróbce jak również podgląd gotowego elementu w wybranym materiale dzięki 'ustawieniom cieniowania' ArtCAMa.

Dostosuj ArtCAM ExpressArtCAM Express pozwala na zakup dodatkowych funkcjonalności aby stworzyć program idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Proces Projektowania
Moduł Warstw Bitmap

Import i zarządzanie wieloma obrazami w najpopularniejszych formatach, takich jak: bmp, jpeg, tiff, gif and png. W przypadku plików PDF wszystkie strony pliku zostają umieszczone na osobnych warstwach bitmap.

Moduł Narzędzi Wektorów

Moduł Narzędzi Wektorów jest niezwykle przydatny podczas tworzenia grafiki wektorowej, pozwala na umieszczanie poszczególnych wektorów na warstwach.

Moduł Kreatora Czcionek

Jeżeli często pracujesz z tekstem wektorowym, ten moduł ArtCAM Express da ci swobodę tworzenia, edycji i modyfikacji istniejących czcionek tak, aby ich obróbka dała jak najlepsze efekty i była w pełni kompatybilna z twoją maszyną CNC.

Proces ObróbkiModuł Zaawansowanej Obróbki 2D

Ten moduł zwiększa możliwości obróbki 2D w ArtCAM Express. Usprawnienia w strategiach obróbki takich jak Profilowanie, Czyszczenie Powierzchni oraz Kreator Kieszeni/Wsadu.

Moduł Nestingu (Zawiera Moduł Zaawansowanej Obróbki 2D)

Czy w swojej pracy musisz efektywnie i ekonomicznie wycinać elementy z materiału? ArtCAM Express może rozmieścić litery i kształty wektorowe tak, aby ich układ był optymalny, dzięki czemu oszczędzisz materiał, czas pracy i pieniądze.

Moduł Trajektorii Tekstur

Moduł Trajektorii Tekstur jest potężnym narzędziem do tworzenia tekstur i ozdobnych wzorów. Mogą to być tła dla szyldów, dekoracyjne panele meblowe, rzeźby, tłoczniki oraz ozdobne elementy do twoich projektów.

Moduł Obróbki Cech

Pracując z wybranymi wektorami lub warstwami wektorów (jeżeli posiadasz moduł Narzędzi Wektorów) możesz obrobić podniesione, zagłębione lub grawerowane cechy na modelu 3D zaimportowanym z biblioteki reliefów ArtCAM lub innego pakietu CAD.

Moduł Grawerowania Profilem

Moduł Grawerowania Profilem ArtCAM Express jest idealny dla producentów matryc i tłoczników dla liternictwa. Generuje ścieżki grawerowania bezpośrednio z wektorów. Moduł ten może być również użyty do frezowania ozdobnego tekstu.

Moduł Inteligentnego Grawerowania

Moduł Inteligentnego Grawerowania jest niezwykle mocnym narzędziem do tworzenia tłoczników i matryc z podniesionymi literami. Ta unikalna funkcja nie tylko szybko usunie zbędny materiał, ale używa też opcji wyostrzania narożników aby uzyskać czyste krawędzie idealne do tłoczenia.

Moduł Importu Plików

Ten moduł zapewnia zaawansowane opcje importu plików identyczne do tych dostępnych w ArtCAM Pro.

Zaawansowana Obróbka 2D

Ten moduł znacznie zwiększa możliwości obróbki 2D w programie ArtCAM Express. Strategie obróbkowe, które zyskają nowe możliwości to między innymi Profilowanie, Czyszczenie Powierzchni czy kreator Kieszeni/Wsadu.

Tworzenie Mostków

Jeśli w swojej pracy spotykasz się z wycinaniem części z bloku materiału, możesz potrzebować mostków do przytrzymania elementu w materiale, aby zapobiec przemieszczeniu się części po jej wycięciu. Mostki te możesz wyłamać po obrobieniu elementu. Dzięki opcjom mostków w module Zaawansowanej Obróbki 2D możesz wybierać pomiędzy mostkami 2D i 3D, wybrać ich liczbę na konkretnym profilu oraz określić dystans pomiędzy mostkami i ich grubość oraz długość.
Dla ułatwienia obsługi ArtCAM domyślnie tworzy mostki 3D tak, aby łatwiejsze było ich późniejsze usunięcie już po wycięciu gotowej część.
Aby jeszcze bardziej ułatwić zadanie usuwania mostków możesz określić grubość ostatniego przejścia, to ostatnie przejście zostawi cienką warstwę materiału łatwą do późniejszego usunięcia.

Ruchy Wejścia Wyjścia

Ten moduł pozwala zapobiec widocznym śladom po obróbce w miejscu wejścia/wyjścia narzędzia z materiału. Oznacza to, że narzędzie nie zagłębi się bezpośrednio w materiał, obrobi element i podniesie na wysokość bezpieczną. Zamiast tego narzędzie wejdzie w blok, a następnie płynnie zbliży się do obrabianego profilu, po jego obrobieniu zostanie również dodany ruch wyjścia który odsunie narzędzie po skończonej obróbce. Taka obróbka zmniejsza obciążenie narzędzia i zapobiega jego łamaniu.
Podczas tworzenia ścieżki narzędzia możesz wybrać, czy narzędzie ma wejść w materiał pionowo, gładko czy też ruchem rampowym od powierzchni bloku materiału. Dodatkowo możesz wybrać miejsce wejścia narzędzia oraz odległość od profilu, na jakiej narzędzie będzie się zagłębiało. Dzięki temu powierzchnia po obróbce będzie o wiele gładsza.

Czyszczenie Powierzchni 2D

Usuwanie niechcianego materiału z kieszeni i powierzchni jest teraz jeszcze szybsze! Pracując z obszerną bazą narzędzi możesz użyć wielu narzędzi do usuwania zbędnego materiału. Pierwsze narzędzie może być większe, aby efektywnie usunąć większość materiału, następnie mniejsze narzędzie obrobi pozostałe części niechcianego materiału, co znacznie skróci czas całkowitej obróbki.
Dla każdego z narzędzi możesz wybrać osobną głębokość końcową oraz podać wartość naddatku, jaki ma zostawić.


Zmiana Ścieżek Narzędzia

Jeśli zdecydujesz, że ścieżki wymagają zmian, możesz edytować parametry ścieżki bez konieczności ich ponownego tworzenia.

Określanie Kolejności Obróbki

Ten moduł daje ci również możliwość określenia kolejności, w jakiej będą wykonane poszczególne segmenty ścieżek narzędzia grawerowana V-bit, wiercenia czy też profilowania.