UCANCAM WAVEBOARD zawiera wszelkie funkcjonalności wersji STANDARD oraz posiada automatyczne narzędzia do frezowania tekstur 3D w materiałach. Oprogramowanie zostało stworzone głównie z myślą o branży dekoracyjnej, a płyty z teksturą falistą wykorzystywane są do wystroju domów, sklepów, sal konferencyjnych i recepcji oraz jako ścianki działowe.

OPIS FUNKCJONALNOŚCI CAD

Funkcje CAD STANDARD

Oprogramowanie posiada wszelkie funkcjonalności wersji STANDARD.

Tekstura prosta

Tekstura jest tworzona przez wybór powierzchni na której ma się znajdować, ustawienie częstotliwości i amplitudy zakrzywień oraz odległości krzywych. Efekt wizualny jest uzależniony od kształtu wybranego narzędzia.

Tekstura krzywoliniowa

Tekstura jest tworzona przez wybór powierzchni na której ma się znajdować, linii próbkowania i linii bazowej, ustawienie częstotliwości i amplitudy zakrzywień oraz odległości krzywych. Efekt wizualny jest uzależniony od kształtu wybranego narzędzia.

Fala prosta

Tekstura falista jest tworzona przez wybór powierzchni na której ma się znajdować, linii próbkowania i linii bazowej, ustawienie kąta fali, częstotliwości i amplitudy zakrzywień oraz odległości krzywych. Efekt wizualny jest uzależniony od kształtu wybranego narzędzia.

Fala krzywoliniowa

Tekstura falista jest tworzona przez wybór powierzchni na której ma się znajdować, linii próbkowania i linii bazowej, ustawienie kąta fali i jej wysokości, częstotliwości i amplitudy zakrzywień oraz odległości krzywych. Efekt wizualny jest uzależniony od kształtu wybranego narzędzia.

Jedwabista tekstura

Efekt kształtu włosów może być realizowany w sposób regularny i nieregularny, rozproszony losowo lub uporządkowany na 3 sposoby: środkowa szeroka, rozpoczęcie szeroką, zakończenie szeroką

Tekstura typu ostry szczyt

Fale powstające z linii prostych

Tekstura typu łagodny szczyt

Fale powstałe z krzywych

Przycinanie tekstur

Inteligentne narzędzia służące do prostego wpisywania tekstury w zamknięty kontur, którym mogą być wcześniej opracowane litery czy grafika wektorowa.

OPIS FUNKCJONALNOŚCI CAD

Funkcje CAM STANDARD

Oprogramowanie posiada wszelkie funkcjonalności wersji STANDARD.